wydawnictwo-triglav

Wybierz swój język

Plastyk, rzeźbiarz, ceramik, grafik, włóczykij. Urodzony w roku 1980 w Szczecinku. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Od najmłodszych lat interesowałem się rysunkiem, dlatego podjąłem decyzję o dalszym kształceniu się w tym kierunku. Po rocznej próbie sił i walki z materią, jako specjalizację wybrałem snycerstwo ale równocześnie uczyłem się rzeźby,  rysunku i malarstwa oraz ceramiki. Z tą ostatnią na długie lata związałem swoje życie zawodowe.

Jeszcze w liceum zająłem się próbą rekonstruowania życia codziennego i rzemiosł  epoki wikingów, co w krótkim czasie przerodziło się w fascynację słowiańszczyzną wczesnego średniowiecza. Interesuję się historią regionu od prehistorii do czasów współczesnych, choć najwięcej czasu poświęciłem okresowi przedchrześcijańskiemu. Proceder ten trwa mniej więcej 10 lat. Zajmuję się, bądź zajmowałem rekonstrukcją ceramiki, rogownictwem, skórnictwem, tkactwem, ciesielką, powroźnictwem i wieloma innymi rzemiosłami związamymi z tym okresem. W międzyczasie udało mi się wykonać parę okopów i pompek, by wreście pracować jako zawodowy ceramik.

Po kilku latach znajomosci, w roku 2007 podjąłem stałą współpracę z Igorem Górewiczem, który powołał do życia Wydawnictwo Triglav i pierwszy projekt wydawniczy „Zdobnictwo wczesnego średniowiecza”. Tu miałem okazję połączyć nie tylko swoje umiejętności plastyczne, ale także posiadaną wiedzę o stylistyce wczesngo średniowiecza. Tym samym połączyłem swoje pasje i życie zawodowe w spójną całość. Jako grafik opracowałem stronę techniczną wszystkich pozycji wydawnictwa oraz szatę graficzną wielu mniejszych publikacji, banerów, broszur, stron www itp.

To tyle... dość zachwalania własnej osoby...:)

Pozdrawiam
Marek Piłaszewicz