wydawnictwo-triglav

Wybierz swój język

Urodziłem się 24 XI  1980 w Sochaczewie, całe dzieciństwo spędziłem na ziemi łowickiej, gdzie  z przerwami mieszkam do tej pory. W roku 2000, po skończeniu jednej z łowickich szkół technicznych, zacząłem edukację na Uniwersytecie Łódzkim jako student Archeologii, a potem przez pewien czas, również Etnologii. Po skończonych studiach opuściłem Polskę, by przez kilka lat pracować jako archeolog w Irlandii. Od połowy 2008 roku do chwili obecnej, robię to samo w Polsce.

Moja przygoda z komiksami oraz ich rysowaniem zaczęła się pod koniec lat 80-tych.  Jak większość moich rówieśników, tak i ja czytałem wówczas przygody ,,Kajka i Kokosza’’ J. Christy czy też ,,Tytusa, Romka i Atomka” Chmielewskiego. Wtedy właśnie, zacząłem stawiać pierwsze kreski jako rysownik-samouk, przerysowując postaci ze znanych mi komiksów… Z początku kalkując cudzą kreskę, a potem starając się wypracować własną, udało mi się popełnić wiele rysunków i historyjek obrazkowych, a także kilka, które mogłyby pretendować do miana komiksu.

Pomysł na cykl ,,Mikoszka” przyszedł mi do głowy pod koniec roku 2006, kiedy to doszedłem do wniosku, że byłoby dobrze wykorzystać wiedzę zgromadzoną podczas studiów, z zakresu archeologii, a zwłaszcza etnografii i przenieść ją na papier w formie historii obrazkowej, dziejącej się w okresie wczesnego średniowiecza. Jak do tej pory, powstało 5 części tego cyklu, a jest jedynie kwestią czasu i chęci by powstały kolejne…