wydawnictwo-triglav

Wybierz swój język

Urodzony (1938 r.) w południowo-włoskim mieście, jednym z najstarszych w Europie, od 1980 roku zgłębiałem kulturę i historię Słowian. Podróżowałem wzdłuż i wszerz Słowiańszczyzny, dziesiątki razy bywałem w Polsce, Rosji i na Ukrainie, ale także innych państwach Europy Środkowej i Wschodniej.

Nauczyłem się kilku języków regionu, którymi teraz posługuję się w mowie i piśmie, m.in. rosyjskiego, węgierskiego ale także rumuńskiego, tylko po to, by móc poznawać pochłaniające mnie zagadnienia z oryginalnych źródeł. Odczuwam wielki żal, że Słowianie i ich kultura, stanowiąc drugą liczebnie siłę na kontynencie, są w zasadzie zupełnie nieznani szerokiej europejskiej publiczności. Wraz z mą drugą, pochodzącą z Białorusi, żoną, zdecydowaliśmy oddać się temu zagadnieniu w pełnym wymiarze czasu i z jej pomocą zacząłem publikować artykuły i książki.

Moje studia prowadziłem we Włoszech, Niemczech oraz w Moskwie i choć historię zgłębiałem jako samouk, dzięki zdobytemu poprzez internet rozgłosowi, teraz jestem zapraszany na międzynarodowe konferencje dotyczące ruskiego średniowiecza, słowiańskiej religii, kuchni, obyczajów i folkloru. Wydawana przez wydawnictwo Triglav książka jest dwudziestym drugim tytułem w moim dorobku, w którym znalazło się miejsce także na pozycję w całości poświęconej roli Polski i Litwy w sławnej Bitwie pod Grunwaldem z 1410 roku.