Koszyk
Logowanie
Nasi autorzy
Kamil Rabiega
Archeolog, doktorant w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończył studia magisterskie na kierunku archeologia w Instytucie Archeologii UKSW oraz międzywydziałowe studia podyplomowe archeologii sądowej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Badacz terenowy, zaangażowany w wielu projektach naukowych w Polsce i zagranicą. Autor szeregu artykułów opublikowanych w krajowych i zagranicznych monografiach i periodykach.
LINDISFARNE - kamień wikingów
Kamień z Lindisfarne, znaczący początek epoki wikingów. Napis głosi "Vikings 793-1066"
Idealna ozdoba na biurko, stolik lub półkę. Idealny prezent dla ludzi kochających wczesne średniowiecze i wojenny etos wikingów.
"793: liczne straszne znaki pojawiły się wówczas w całej Northumbrii i ludzie byli bardzo przerażeni; ogromne błyskawice i ogniste smoki latały w przestworzach. Nastał wtedy wielki głód; i krótko po tym przybyli z gwałtem i rzezią poganie grabieżcy niszczący kościół Boga w Lindisfarne" Kronika Anglosaska
Kopia anglosaskiego kamienia nagrobnego wzniesionego na Lindisfarne w IX wieku. Na jednej stronie przedstawiono wojowników z uniesionymi toporami, przywołując tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w tym miejscu w 793 roku. W tym właśnie roku, w dniu 8 czerwca, zbrojni żeglarze z Norwegii wylądowali na piaszczystej plaży Lindisfarne - zwanej też Świętą Wyspą - u północno-wschodnich wybrzeży Anglii. Dokonali szybkiego napadu na kościół i klasztor, rabując bogaty skarbiec, mnichów zaś zabijając lub biorąc w niewole. Po napaści szybko powrócili na swe łodzie i zawrócili na morze. Wieść o tym wydarzeniu rozeszła się błyskawicznie po chrześcijańskiej Europie, głosząc niesławę pogańskich rozbójników z Morza Północnego. Od tej daty rozpoczęła się pierwsza faza grabieżczych wypadów skandynawskich piratów, którą zwie się dzisiaj "epoką wikingów". Zakończyła się ona w roku 1066 śmiercią "ostatniego wikinga" Haralda Hardrade w bitwie pod Stamford Bridge i bitwą pod Hastings.
Nasz kamień wykonany jest z twardego gipsu, ręcznie malowany.
Wysokość 9,5 cm, szerokość 12 cm, maksymalna grubość 4,5 cm.
Uwaga: produkt jest w całości wykonany ręcznie więc jego egzemplarze mogą się od siebie nieznacznie różnić. Nigdy nie wystąpią dwa identyczne egzemplarze. Dlatego zamieszczone w ofercie zdjęcie należy traktować jako poglądowe.
Wydawnictwo
Wydawnictwo Triglav powstało w 2007 roku jako kolejny projekt firmy Trzygłów – Pokazy Historyczne Igor D. Górewicz, która od ponad dekady zajmuje się popularyzacją historii. Wśród wykorzystywanego w tej działalności instrumentarium obok pokazów, prezentacji i wystaw, poczesne miejsce zajmowały też popularne i popularnonaukowe artykuły publikowane na łamach wielu czasopism.
Płatności obsługuje:
Informacje
Oferta
Kontakt
Trzygłów-Pokazy historyczne,
Igor D. Górewicz
ul. Moczyńskiego 5/1
70-492 Szczecin,
woj. Zachodniopomorskie
Telefon i fax:
(+48) 606 955 299
E-mail wydawcy:
gorewicz@wp.pl
E-mail Działu sprzedaży:
wydawnictwo@triglav.com.pl