wydawnictwo-triglav

Wybierz swój język

Urodzony 24.10.1976 r. W Szczecinie. W roku 2000 ukończył studia na Instytucie Nauk Politycznych i Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Od 1999 roku opublikował kilkadziesiąt artykułów popularno-naukowych, naukowych i publicystycznych z zakresu historii i archeologii Słowian, historii wojskowości, rekonstrukcji historycznej, mitologii słowiańskiej, historii idei, religioznawstwa, kultury i polityki (m.in. Focus, Z Otchłani Wieków, Mare Integrans, Archeologia Żywa, Gazeta Rycerska, Pro Memoria, Wędrowiec Zachodniopomorski, Państwo i Społeczeństwo i in.).

Założyciel (1998 r.) i wojewoda Drużyny Grodu Trzygłowa – stowarzyszenia zajmującego się odtwarzaniem i popularyzowaniem kultury Słowian – która współpracuje z ośrodkami naukowymi i muzealnymi w dziedzinie rekonstrukcji historycznych, przygotowania wystaw, organizacji i prowadzenia festiwali historycznych. Na tej płaszczyźnie prezentował kulturę Słowian w całej Polsce oraz wielokrotnie w Danii, Niemczech, Holandii, Szwecji, Norwegii, Anglii, Estonii, USA, Indiach, we Włoszech, na Islandii i na Litwie. Inicjator i dyrektor artystyczny festiwali historycznych.

Wydawca, producent, muzyk, konsultant filmowy i teatralny, reżyser walk (brał udział w niemal dwudziestu produkcjach filmowych). Autor wystaw edukacyjnych, w tym "Świat Słowian i wikingów" i "Miecze Europy" pokazywanych przez muzea w całym kraju.

Prywatny przedsiębiorca, właściciel firmy Trzygłów – Pokazy Historyczne oraz wydawnictwa Triglav.

Igor D. Górewicz

Strona 1 z 4